Kontakt

Mantorp Park är Sveriges främsta anläggning för motorsport- och publika utomhusevenemang.
Här arrangeras varje år ett stort antal motor-evenemang, varav några tillhör de största i Sverige och Europa.

MANTORP PARK

Telefon: +46 142 29 88 50
Fax:  +46 142 611 710
E-post: info@mantorppark.com

Vi uppskattar kontakt via mail under säsong då våra telefoner går varma och det är mycket som händer.

Hitta till Mantorp Park

Mantorp Park ligger precis utmed E4:an, mellan Mjölby och Linköping i Östergötland. Kör av avfart nr. 110 om du kommer med bil på E4:an. Fortsätt några hundra meter mot Skänninge (passera Statoil på höger sida), så ligger huvudentrén på vänster sida. De flesta tåg stannar i Linköping, och många i Mjölby. Från dessa båda städer går pendeltåg till Mantorp. Det finns flygplats i Linköping, men såvida man inte flyger KLM eller SAS så rekommenderar vi Stockholm-Skavsta i Nyköping dit många lågprisflyg flyger till.

Kontaktpersoner MANTORP PARK MOTORBANA AB
Telefontid vardagar 8.00-17.00

Bokning av banan

Mikael Andersson mikael.andersson@mantorppark.com Tel:+46 722 48 67 70

Bokning av Safety Driving

Maria Edlund maria.edlund@mantorppark.com Tel:+46 703-43 79 20

 

Bokning av depåboxar, stugor

Nathalie Larsson, nathalie.larsson@mantorppark.com Tel; 0142 – 29 88 50

Biljetter

Nathalie Larsson, nathalie.larsson@mantorppark.com Tel; 0142 – 29 88 50

Evenemang

Max Lundgren: max.lundgren@mantorppark.com Tel: +46 721 51 77 00
Marcus Stenmark: marcus.stenmark@mantorppark.com Tel: +46 703 21 49 54
Nathalie Larsson: nathalie.larsson@mantorppark.com Tel:+46 142 – 29 88 50

Förarutbildning (Racing School mfl)

Maria Edlund: maria.edlund@mantorppark.com Tel: +46 703-43 79 20

Track Days 

Max Lundgren: max.lundgren@mantorppark.com +46 721 51 77 00
Nathalie Larsson: nathalie.larsson@mantorppark.com +46 142 – 29 88 50

Anläggning

Mikael Andersson mikael.andersson@mantorppark.com +46 72 248 67 70
Andreas Johansson andreas.johansson@mantorppark.com   +46 732 14 20 80

Ekonomi, fakturaärenden och administration

Fredrik Sjöqvist:  fredrik.sjoqvist@mantorppark.com Tel; +46 706 26 12 60
Nathalie Larsson, nathalie.larsson@mantorppark.com Tel; +46 142 – 29 88 50
Maria Edlund: maria.edlund@mantorppark.com Tel;+46 703-43 79 20